BİNA YIKIM

Kentsel dönüşüm ya da betonarme ve çelik yapı, konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metotlarla de-montaj ve yıkım işlerini tabir etmektedir.

Bina yıkım işleri özellikle kentsel konut bölgelerinde, 2012 yılında kentsel dönüşüm yasasının yürürlüğe girmiş olmasıyla beraber hız katmış olup, inşaat yapı ve durumunun kontrol edilmesine istinaden tespit edilen metot ile yıkım faaliyeti gerçekleşmektedir.

Bina yıkım işleri risk grubu yüksek inşaat faaliyetlerinden olup, iyi planlama dikkatli hesaplama ve özenli çalışma prensipleriyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. ÖZTAŞ, konusunda uzman mühendis ve teknik ekipleri yıkım kararı alınmış ve yıkım işlemlerinin yapılması amacıyla gerekli resmi müracatları tamamlanmış, çalışma ruhsatının alınmış olmasının takiben yerinde inceleme yaparak, sahada toplanan verilerin ofis ortamında kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda yapının hangi teknikle yıkılması gerektiğine karar verir.

Bina yıkım tekniğinin uygulanması planladıktan sonra gerekli teknolojik ekipman ve bina yıkım uzmanlarıyla iş yerine intikal edecektir. ÖZTAŞ ilke edindiği gerekli tüm güvenlik tedbirlerini almakta ve yıkım faaliyetlerine başlamaktadır. Yıkım esnasında ortaya çıkan moloz hafriyatı ve atık metaller ayrıştırılarak hurda alan yerler ile anlaşma yapılarak yerinden taşınmaktadır.

REFERANSLAR

Türkiye’nin önde gelen inşaat ve kurumsal firmaları arasında Ağaoğlu, Sinpaş, Emlak Konut, Tekfen, Botaş, İBB, Star gibi bir çok firmayla ortak projelere imza attık. Firmaların inşaat sektörü alanında komple bina yıkımı, kiralık ekskavatör, kiralık kepçe vb. makine ihtiyaçlarını çözümler ürettik. Referanslarımızdan bazılarını sunmak isteriz:

Avcılar ada apt. yıkım işlerimiz tamamlanmıştır 2016 yılı çalışmalarımız son hızla devam etmektedir her türlü bina yıkımı avcılarda yapılmaktadır.